Бджолоїдка звичайна
Латинська назва: Merops apiaster
Ряд: Сиворакшоподібні
Родина: Бджолоїдкові
Бджолоїдка звичайна, або щурка європейська гніздиться в Південній Європі, частинах північно-західної Африки та Західної Азії. Взимку ці птахи мігрують до Африки на південь від Сахари.
Часто створюючи колонії, бджолоїдки займаються спільним доглядом за потомством, де члени колонії разом годують та піклуються про молодняк. Вони створюють гнізда, риючи нори в піщаних берегах або урвищах.
В Україні бджолоїдка — літній гість і гніздовий вид. Прилітає наприкінці квітня — на початку травня і до вересня відлітає на місця зимівлі. Зустрічається майже на всій території країни, особливо в південних і центральних областях. Віддає перевагу місцевості з відкритими ландшафтами, як от: степи, річкові долини та сільськогосподарські угіддя.
Як випливає з назви, їхній основний раціон складається з бджіл, ос, та шершнів, а також літаючих жуків, бабок і цикад. Вони ловлять комах у польоті, з відкритих гілок. Спійманау комаху птах б’є об тверду поверхню і ретельно роздавлює, щоб не бути ужаленим під час ковтання.